...

Dubové schodiskové stupne

Škárovka na mieru

Dubové schodiskové stupne – luxus a elegancia

Hľadáte niečo špeciálne? Niečo, čo si všimne každý, kto vstúpi do vášho príbytku? Tak potom hľadáte dubové schodiskové stupne. Schody z duba vynikajú svojou štruktúrou, farbou a históriou. Dubové stupnice nepatria k tým najlacnejším materiálom, no potešenie pre oči a dušu vám budú robiť po celý život. Poďme sa na ne pozrieť bližšie.

dubové schodiskové stupne

 

Dokážeme vyrobiť schody rôznych tvarov

Prečo si vybrať dubové drevo na schody?

Jedným slovom:

Kvalita – dubové drevo má vysokú historickú hodnotu. Masívny dubový nábytok bol umiestňovaný len na výnimočných miestach. Hrady, zámky, kaštiele boli odjakživa plné dubového dreva. Dubové drevo patrí medzi najviac odolné dreviny. Je veľmi tvrdé a výborne odoláva poveternostným podmienkam. Takisto je tvarovo a rozmerovo stále. No a vzhľad? Stačí sa pozrieť. Drevo z duba sa najčastejšie natiera bezfarebnými nátermi, pretože má prirodzene nádherný odtieň.

Dubové schodiskové stupne nenechávajte na náhodu

Našimi rukami prešlo množstvo kubíkov dreva, z ktorých sme vytvorili kvalitné, funkčné a ekologické výrobky, ktoré majú svoje miesto od Bratislavy až po Čiernu nad Tisou. Naše dubové schodiskové stupne kvôli bezpečnosti dopravujeme vlastnou dopravou po celom Slovensku.

Schody z dubovej škárovky. Ale akej?

Na mieru pre vás vyrábame dubové schodiskové stupne, podstupne, podesty, stolové dosky, kuchynské pracovné dosky a akýkoľvek porez, ktorý si u nás objednáte. Pri dubovej škárovke máte na výber z troch typov, ktoré sa od seba odlišujú len vizuálne.

Priebežná dubová škárovka sa vyrába z lamiel, ktoré idú po celej dĺžke v jednom kuse. Musí sa tu použiť kvalitné a dlhé rezivo. To robí priebežnú dubovú škárovku o niečo drahšiu ako cinkovanú. Vyrábame ju v hrúbkach 20 a 40mm, v šírke max. 1300mm a dĺžke max. 2500mm.

Dubová škárovka priebežná A/B
Priebežná dubová škárovka A/B

Cinkovaná dubová škárovka je vyrobená spôsobom dĺžkového nadpájania lamiel pomocou ozubeného spoja. Na požadovanú dĺžku dubovej škárovky je teda možné použiť viac za sebou nadpojených lamiel, čo zvyšuje percento využitého materiálu a znižuje cenu. Nadpájanú dubovú škárovku vyrábame v hrúbkach 18, 19, 20, 27, 28 a 40mm. Vieme ju vyrobiť v šírke max. 1300mm a dĺžke max. 5000mm.

Dubová škárovka cinkovaná A/B
Cinkovaná dubová škárovka A/B

Dubová škárovka – Rustik priebežná je škárovka vizuálne odlišná od kvality A/B. Dovolené sú tu praskliny a suky bez obmedzení, ktoré sú vytmelené čiernym tmelom. To robí dubové schodiskové stupne v prevedení rustik jedinečné. Tento typ dubovej škárovky je trendom súčasnosti.

Dubová škárovka priebežná RUSTIK
Dubová škárovka priebežná RUSTIK

Na dubové schodiskové stupne sa používa hrúbka 40mm vtedy, ak sú dubové schody samonosné a stupeň nemá pod sebou podklad. Hrúbka 40mm zaistí vysokú pevnosť. Pre obloženie už existujúceho schodiska sa zvyčajne používa hrúbka 27mm pre stupne a 18mm pre podstupne. U priebežných škároviek je to 40mm pre stupne a 20mm pre podstupne. Samozrejme, naši zákazníci používajú na obloženie existujúcich stupňov aj dubovú škárovku hrúbky 40mm. Toto už nie je otázka pevnosti, ale osobné preferencie z estetického hľadiska.

Frézovanie hrán, formátovanie, brúsenie, atypické dubové schodiskové stupne…

Aby ste svoje dubové schody mohli po natretí hneď zamontovať, ponúkame vám nasledovné služby:

 

Nie každé schodisko má stupnice a podesty pravouhlých tvarov. Niekedy je namiesto podesty umiestnená sústava trojuholníkových stupňov rôznych tvarov, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako zložitá vec. V skutočnosti aj montáž obloženia takýchto schodov je úplne rovnaká, ako pri pravouhlých stupňoch. Pre nezáväzné nacenenie nám stačí poslať jednoduché nákresy jednotlivých atypických stupňov s vyznačenými rozmermi a označenou nášľapnou hranou.

Pri výrobe atypických stupňov už potrebujeme šablóny v mierke 1:1, ktoré vyrobíte jednoducho z tvrdého papiera, z kartónu a podobne. Podľa nich vieme stupnicu vyrezať úplne presne.

Pri zadávaní rozmerov dubových stupníc alebo pri výrobe šablón atypických stupňov majte na pamäti aj presah stupňa.

Ak máte záujem o výrobu dubových schodov, napíšte nám do mailu info@drevax.sk svoju požiadavku. Kontaktovať nás môžete aj cez kontaktný formulár uvedený nižšie. Cenová ponuka od nás je zdarma a je nezáväzná.
 
V našej ponuke máme aj dubové schodiskové stupne štandardných rozmerov, ktoré sú väčšinou ihneď k dispozícii. Pre viac informácií kliknite na produkt.
  • Dubové schody

    Dubové schody Dubové schody sú exkluzívnym dizajnovým prvkom, s ktorým urobíte dojem aj na najnáročnejších návštevníkov. Dubové drevo má krásnu a výraznú štruktúru, ktorá zaujme už zďaleka. Dubové schody sú tvrdé, trvanlivé, ľahko opracovateľné a doslova dýchajú luxusom. Vieme vám urobiť nie len schody z duba, ale takisto aj pracovnú dosku do kuchyne, dubový jedálenský stôl …

    Dubové schodyČítať viac

    Výber možností

Kontaktujte nás
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Kliknite alebo presuňte súbory sem

Koľko je 7+4?

Ochrana pred SPAMom.
0
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.