...

Bukové schodiskové stupne

bukové schody

Bukové schodiskové stupne – časom overená klasika

Ak hľadáte kvalitné bukové schodiskové stupne, ste na správnom mieste. Schody z bukového dreva sú rokmi overenou klasikou a pre ich pevnosť, odolnosť a trvácnosť sú najčastejším materiálom pri výrobe stupníc a podstupníc. Nižšie v texte sa dozviete to, čo potrebujete vedieť pri výbere bukových schodov.

bukové schodiskové stupne

Prečo si vybrať bukové drevo na schody?

Tých dôvodov je veľmi veľa. Preto si spomeňme len tie najdôležitejšie:

 • Cena – bukové drevo môžeme zaradiť medzi tvrdé drevo rastúce v našich klimatických podmienkach. Vzhľadom na jeho častý výskyt, je jeho cena najnižšia z kategórie tvrdých drevín. Preto, ak chceme mať doma kvalitné, trvácne, masívne schody za rozumnú cenu, vyberieme si práve bukové drevo.
 • Opracovanie – drevo z buka patrí medzi najľahšie opracovateľné dreviny. Výborne sa reže, frézuje, brúsi a natiera. Rez je čistý a bez vyštiepených častí.
 • Odolnosť – tvrdosť bukového dreva je všeobecne známa. Pri schodoch je odolnosť dreva jednou z najdôležitejších kritérií. Pevné drevo pod nohami je základ.
 • Vzhľad – surové bukové drevo má príjemný lososový nádych. Štruktúra dreva je vizuálne veľmi jemná. Drevo z buka sa dá jednoducho zladiť s okolitým interiérom pomocou nespočetného množstva ponúkaných odtieňov.

Naozaj poctivé bukové schodiskové stupne z kvalitných materiálov

Našimi rukami prešlo množstvo kubíkov dreva, z ktorých sme vytvorili kvalitné, funkčné a ekologické výrobky, ktoré majú svoje miesto od Bratislavy až po Čiernu nad Tisou. Našu prácu kvôli bezpečnosti dopravujeme vlastnou dopravou po celom Slovensku.

Buková škárovka. Ale aká?

Na mieru pre vás vyrábame bukové schodiskové stupne, podstupne, podesty, stolové dosky, kuchynské pracovné dosky a akýkoľvek porez, ktorý si u nás objednáte. Pri bukovej škárovke máte na výber z dvoch typov, ktoré sa od seba odlišujú len vizuálne.

Priebežná buková škárovka sa vyrába z lamiel, ktoré idú po celej dĺžke v jednom kuse. Musí sa tu použiť kvalitné a dlhé rezivo. To robí priebežnú bukovú škárovku o niečo drahšiu ako cinkovanú. Vyrábame ju v hrúbkach 20 a 40mm, v šírke max. 1300mm a dĺžke max. 2500mm. Bukové schodiskové stupne z priebežnej škárovky vyzerajú prirodzene.

Cinkovaná buková škárovka je vyrobená spôsobom dĺžkového nadpájania lamiel pomocou ozubeného spoja. Na požadovanú dĺžku bukovej škárovky je teda možné použiť viac za sebou nadpojených lamiel, čo zvyšuje percento využitého materiálu a znižuje cenu. Nadpájanú bukovú škárovku vyrábame v hrúbkach 18, 19, 20, 27, 28 a 40mm. Vieme ju vyrobiť v šírke max. 1300mm a dĺžke max. 5000mm.

Na bukové schodiskové stupne sa používa hrúbka 40mm vtedy, ak sú bukové schody samonosné a stupeň nemá pod sebou podklad. Hrúbka 40mm zaistí vysokú pevnosť. Pre obloženie už existujúceho schodiska sa zvyčajne používa hrúbka 27mm pre stupne a 18mm pre podstupne. U priebežných škároviek je to 40mm pre bukové schodiskové stupne a 20mm pre podstupne. Samozrejme, naši zákazníci používajú na obloženie existujúcich stupňov aj bukovú škárovku hrúbky 40mm. Toto už nie je otázka pevnosti, ale osobné preferencie z estetického hľadiska.

bukové stupnice

 

Vyrábame taktiež atypické tvary schodiskový stupňov
Frézovanie hrán, formátovanie, brúsenie, atypické tvary stupňov…

Aby ste svoje bukové schodiskové stupne mohli po natretí hneď zamontovať, ponúkame vám nasledovné služby:

 • formátovanie – je to narezanie stupníc na vami požadované rozmery
 • frézovanie – zaoblenie nábežnej hrany do oblúka
 • brúsenie – vybrúsenie rezných hrán do hladka

Nie každé schodisko má stupnice a podesty pravouhlých tvarov. Niekedy je namiesto podesty umiestnená sústava trojuholníkových stupňov rôznych tvarov, čo sa na prvý pohľad môže zdať ako zložitá vec. V skutočnosti aj montáž obloženia takýchto schodov je úplne rovnaká, ako pri pravouhlých stupňoch. Pre nezáväzné nacenenie nám stačí poslať jednoduché nákresy jednotlivých atypických stupňov s vyznačenými rozmermi a označenou nášľapnou hranou.

Pri výrobe atypických stupňov už potrebujeme šablóny v mierke 1:1, ktoré vyrobíte jednoducho z tvrdého papiera, z kartónu a podobne. Podľa nich vieme stupnicu vyrezať úplne presne.

Pri zadávaní rozmerov bukových stupníc alebo pri výrobe šablón atypických stupňov majte na pamäti aj presah stupňa.

Ak máte záujem o výrobu bukových schodov, napíšte nám do mailu info@drevax.sk svoju požiadavku. Kontaktovať nás môžete aj cez kontaktný formulár uvedený nižšie. Cenová ponuka od nás je zdarma a je nezáväzná.
 
V našej ponuke máme aj bukové schodiskové stupne štandardných rozmerov, ktoré sú väčšinou ihneď k dispozícii. Pre viac informácií kliknite na produkt.
 • bukové schody

  Bukové schody Bukové schody sú najčastejšou voľbou pri výbere dreviny. Bukové drevo má jemnú homogénnu štruktúru, je ľahko opracovateľné – často krát bez prebrusovania rezných hrán. Je tvrdé a pevné, takže schody z neho sú prakticky nezničiteľné a večné. V neposlednom rade je cenovo dostupné. A to najmä v cinkovanom prevedení. Schodiskové stupne z buka …

  Bukové schodyČítať viac

  Výber možností
Kontaktujte nás
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Kliknite alebo presuňte súbory sem

Koľko je 7+4?

Ochrana pred SPAMom.
0
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.