...

Farby, laky a oleje na drevo

Farby, lazúry, oleje a laky. Aký je medzi nimi rozdiel a ako vybrať správny náter?

Lazúra na drevo – používa sa na ochranu dreva v exteriéri. Zachováva kresbu dreva a dodáva sa v odtieňoch dreva (orech, dub, palisander a pod..) Vhodná aj na rozmerovo nestabilné prvky. 

Farba na drevo – krycia farba na drevo pre použitie v interiéri alebo v exteriéri. Prekrýva kresbu dreva, tú vidieť len minimálne. Dodáva sa v klasických farbách. (červená, čierna, biela, a pod..) Možnosť namiešania odtieňu podľa RAL.

Olej alebo olejová lazúra – vniká do pórov dreva, zabezpečuje kvalitnú ochranu pred vlhkosťou. Nádherne vytiahne kresbu dreva.  Vačšinou sú na prírodnej báze. Jednoduchý na aplikáciu aj na znovuobnovenie poškodeného miesta

Lak na drevo – vhodný najmä na zaťaženejšie povrchy ako sú schody. Nepreniká do pórov dreva, ale vytvára hladký a pevný film na jeho povrchu. 

Tvrdý voskový olej – kombinuje dobré vlastnosti oleja a laku. Súčasne preniká do pórov dreva a zároveň vytvára aj film na povrchu dreva. Vhodné na dekoratívne a mierne záťažové aplikácie. 

Nátery rozvážame len vlastnou dopravou, neposielame ich kuriérom. Môžete si ich tak zakúpiť ako doplnkový sortiment k materiálom pre Váš projekt. 

Všetky produkty sú od kvalitného nemeckého výrobcu značky Remmers. Vyznačujú sa ľahkou spracovateľnosťou, krátkou dobou schnutia, a ponúkajú vysokú kvalitu za rozumnú cenu. To sú dôvody prečo ich my sami používame 🙂 

Tieto produkty sme pre Vás roztriedili do nasledovných kategórií podľa použitia: 

Do interiéru - nábytok, stoly, dekorácie

Do exteriéru - prístrešky, obklady, nábytok

Na schody a podlahy

0
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.